F.A.Q.

Často kladené otázky


Zoznam častých a typických otázok a odpovedí súvisiacich s projektom mestských iProfilov nájdete práve tu. V prípade, že na danú otázku ste ešte nenašli odpoveď, neváhajte a napíšte nám dotaz, radi Vám na každú ďalšiu otázku odpovieme.

Vaša otázka

Všeobecné


Uvádzané ceny sú vrátane DPH?

Áno. Všetky ceny uvedené na stránke sú vrátane DPH. Nie sme platcami dane z pridanej hodnoty na Slovensku. Sme registrovaní na príslušnom daňovom úrade podľa § 7a a máme pridelené IČ DPH, avšak iba pre vystavovanie faktúr do krajín EÚ. Pre objednávateľov zo Slovenska tak naše ceny nenavyšujeme o DPH.

V prípade, že si želáte faktúrovať od platcu DPH, stačí nám napísať na a fakturáciu si dohodnúť individuálne aj s navýšením o DPH.

Aké regióny sú už spustené?
logo_ikosice

logo_ipoprad

logo_ibratislava

logo_ipresov

Ako sa propaguje samotný projekt v regióne?

Samotný projekt investuje do reklamy v regióne, nespolieha sa iba na časovú indexáciu vo vyhľadávačoch:

 • aktívne kampane na sociálnych sieťach
 • bannerové PPC reklamy (Google AdWords, Facebook)
 • textové odkazy vo vyhľadávačoch
 • klasická letáková podpora v regióne
 • partnerská reklamná podpora v regióne
 • podpora aktivít v meste
 • články a budovanie backlinks

Rôznymi aktivitami v regióne chceme zabezpečiť, aby sa tento projekt dostal na tie najdôležitejšie miesta, a aby bol viditeľný nie len cez internet.

Akú mám záruku funkčnosti projektu?

Garantujeme, že v prípade akéhokoľvek ukončenia projektu budú investície za predplatené profily firmám vrátené v pomernej časti zostatku predplatného.

Garantujeme profesionálny prístup k projektom (nie sme novovzniknutá agentúra s otáznou minulosťou a žiadnymi skúsenosťami, naše projekty v priebehu rokov využilo a využíva niekoľko miliónov užívateľov – RealVEA.sk, Unpaid.SupportEAN365.sk, GlobalVEA.sk, iFakturacia.sk, …).

PPC & tlačová reklama


Čo je PPC (bannerová) reklama?

PPC – Pay Per Click (doslovne platba za klik) je jeden zo spôsobov platenia za reklamu na internete. Princíp Pay Per Click spočíva v tom, že inzerent za reklamu platí až vo chvíli, keď sa dá predpokladať, že zaúčinkovala, teda vo chvíli, keď na ňu potenciálny klient klikol. Platená reklama patrí dnes k najrýchlejším a k najjednoduchším spôsobom, ako dosiahnuť ihneď viditeľné výsledky v predaji a návštevnosti. Oproti klasickým bannerom alebo miestam na portáloch má tu výhodu, že zákazník neplatí za zobrazenie, ale iba za reálneho návštevníka svojej stránky. Ďalšou výhodou týchto systémov je, že odkazy sa väčšinou zobrazujú na stránkach s relevantným obsahom. Tým je odkaz presnejšie namierený na kľúčového klienta, neobťažuje tam, kde sa ľudia zaujímajú o niečo iné.

Pre klientov sme touto metódou spustili prvé lokálne PPC reklamy na Slovensku. Ide o mestské profilové servery, ktoré sme spustili v roku 2014. Vďaka okamžitej obľúbenosti v regióne sme po pár mesiacoch získali navštevovanosť desaťtisíce návštevníkov mesačne a radi by sme využili tieto štatistiky aj pre našich klientov a prezentovali tak ich biznis v regióne.

Ako si odsledujem svoju PPC (bannerovú) reklamnú kampaň?

Sledovanie Vašich investícií v našej PPC reklamnej kampani je úplne transparentné. 1x týždenne získavate štatistiku svojich reklamných kampaní – zobrazenia bannerov a počet kliknutí. Táto konverzia dát Vám pomôže pri ďalšom budovaní marketingovej stratégie.

Ako budem platiť za PPC (bannerovú) reklamu?

Fakturácia prebieha vždy prvý týždeň po ukončení aktívneho predošlého mesiaca. K faktúre je priložená štatistika reálnych kliknutí na Váš reklamný banner.

Aby ste mali pod kontrolou svoj budget peňazí, môžete si vybrať aj maximálny mesačný rozpočet, ktorý budeme sledovať za Vás a nepresiahneme ho, alebo „Lifetime“ budget – teda celkovú cenu kampane a reklamná kampaň bude aktívna bez mesačných obmedzení až pokiaľ sa neminie daný rozpočet.

Ako využijem formát tlačovej reklamy?

Pre klientov projektu mestských iProfilov máme pripravený aj „občasný“ tlačový formát “DL”, v náklade 60.000 ks.

Zverejnenie profilu v regionálnom tlačovom prospekte Vám prinesie:

 • Garantovaný tlačový náklad 60.000 ks letákov
 • Roznos letákov pre domácnosti, verejné a kultúrne inštitúcie v danom regióne
 • TOP pozícia vo vybranej kategórii na regionálnom portáli na 3 mesiace
 • Možnosť zverejniť aktuálne akcie na Úvodnej stránke na regionálnom portáli na 3 mesiace
 • Podpora profilu a akcií na Facebook stránke projektu

Konkrétne ceny, detaily roznosu a vydania nájdete na konkrétnych regionálnych projektoch v hlavnom menu, sekcia „REKLAMA“.

iKosice_Flayer_Mockup

iKosice_FlayerPrice_Mockup

Katalóg firiem - iProfily


Je naozaj pridanie profilu bezplatné?

Áno, základný profil je úplne bezplatný. Avšak je platný vždy na 1 rok, po roku je potrebne tento profil autorizovať na ďalší rok (na čo Vás samozrejme upozorníme), inak bude profil vymazaný. Takto chceme predísť situácii, že návštevníkom budeme prezentovať profily prevádzok, ktoré prestali reálne existovať či vykonávať svoju činnosť. Tento jav je bežný v bezplatných katalógoch, ktoré tieto dáta neoverujú.

Základný profil obsahuje: hlavné kontakty, otváracie hodiny, odkazy na sociálne siete, umiestnenie na mape a popis činnosti do 1500 znakov. Ak chcete na profile aj fotogalériu či iný obsah na mieru, jedná sa o spoplatnený profil, a ten si môžete objednať aj cez náš eShop – https://iprofil.sk/produkt/iprofil-mestsky/

Ako dlho trvá schválenie a pridanie profilu?

Profily sú schvaľované zväčša do 24 hodín od odoslania formuláru. V prípade bezplatného profilu – ten je okamžite po schválení zverejnený. V prípade plateného profilu – doplnkové informácie sú zverejnené až po zaznamenaní platby za rozšírený profil.

Ako môžem svoje akcie prezentovať na hlavnej stránke portálu?

Táto služba je určená hlavne na podporu platených profilov, ktoré majú počas roka 4x zverejnenie svojej akcie v rámci ceny profilu.

V prípade, že nemáte predplatený profil, môžte si ho predplatiť a poskytneme Vám rovnaké podmienky, alebo si môžete túto službu jednorázovo samostatne predplatiť. Pre zverejnenie takejto akcie potrebujete mať u nás aktívny bezplatný profil, a cena takejto služby je 20 € / 1 týždeň.

Spolu s TOP pozíciou je automaticky počas doby aktívnej TOP pozície uprednostňovaný aj Váš profil v rámci kategórií na prvé miesta vo vyhľadávaní a v zozname profilov.

Môžem nejako podporiť svoj profil?

Samozrejme, my každý pridaný profil podporujeme na našej lokálnej facebook stránke. Preto je pre Vás veľmi prospešné zviditeľňovať tento profil aj cez vlastné sociálne siete a svojich klientov.

Nezabúdajte: Dobré hodnotenia totiž posúvajú Váš profil v kategóriách na popredné miesta. Preto budeme radi, ak odkaz na svoj profil zverejníte napr. na Vašom facebook profile a získate tak hodnotenie svojho profilu priamo od Vašich spokojných zákazníkov. Návštevníci portálu tak môžu uvidieť aj Váš profil na hlavnej stránke portálu ako „Najlepší v meste„. Táto pozícia sa totiž nedá zakúpiť, iba získať na základe hodnotení.

Môžem svoj profil použiť aj ako svoju webstránku?

Áno, za priestor už nemusíte nič viac platiť. V prípade, ak si želáte zakúpiť aj vlastnú doménu www.nazov.sk a mať vlastný email, takáto služba je spoplatnená sumou 19 eur ročne. Aktivovať ju môžme do 24 hodín od zaplatenia služby.

Čo ak budem potrebovať v profile niečo zmeniť?

Stačí nám napísať na a my Vám profil radi upravíme. Chceme návštevníkom poskytovať vždy aktuálne údaje a je pre nás veľmi prospešné, ak aj Vašim klientom budeme  takto poskytovať vždy aktuálne údaje o Vašom biznise.

Vidím profil prevádzky, ktorá už neexistuje. Čo teraz?

Budeme radi, ak nás na takýto profil čo najskôr upozorníte. Stačí na email poslať jednoduchý odkaz URL nášho servera, ktorý odkazuje na neexistujúcu prevádzku alebo na firmu, ktorá už nevykonáva svoju činnosť.

My následne overíme daný profil, kontaktujeme zadávateľa a po overení, že naozaj profil už nie je aktuálny, ho zo servera vymažeme.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!